Energia odnawialna w nowoczesnych domach

 

Osobiście jestem zwolennikiem stosowania wszelkiego rodzaju energii odnawialnej w domach. Często nowoczesne projekty domów są uzupełnione właśnie w panele słoneczne. A jeżeli jest inaczej, to często w firmach takich jak https://e-domy.pl/projekty-domow.html , za dodatkową opłatą możesz uzupełnić swój nowoczesny projekt domu o panele słoneczne.

 

 

 

 

 

 

Jednak czy instalacja paneli słonecznych ma sens w Polsce? Jak to wygląda?

 

 

Instalacja paneli słonecznych – garść faktów

  • Miesiące, w których z paneli słonecznych jest największy pożytek to miesiące od marca, do października, czyli trzy czwarte roku. W tym czasie zaspokajają nawet 80% zapotrzebowania na energię. Jak dla mnie to całkiem wartościowy wynik i warto pomyśleć by uzupełnić nowoczesny projekt domu o to rozwiązanie.
  • Najlepiej oczywiście panele słoneczne spisują się latem, gdzie potrafią zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię elektryczną.
  • Przyszłość dla paneli słonecznych ma bardzo korzystne informacje – firma tesla pracuje nad nowym rodzajem ogniw słonecznych, które są bardziej odporne i ładniejsze. Ponadto energię z nich można magazynować. To świetna informacja dla naszego kraju i z pewnością częściej będziemy uzupełniać nasze nowoczesne projekty domów o panele słoneczne.

 

Zaprojektowany nowoczesny dom z basenem

Zaprojektowany nowoczesny dom

 

Jeżeli interesujesz się energią odnawialną, to warto żebyś zainwestował w panele słoneczne. To najprostszy rodzaj energii odnawialnej, w który możesz wyposażyć swój nowoczesny projekt domu.