Jak zbudowane są hale stalowe?

Różnego rodzaju hale stalowe to duże budynki, których konstrukcja oparta jest na konkretnym schemacie złożonym z różnych prętów, krat i wielu innych elementów. Na dokładnej budowie takich hal najlepiej znają się profesjonaliści pracujący w wielu funkcjonujących na terenie Polski firmach, w tym także dostępna tu firma. Od przedstawicieli takich firm można się dowiedzieć bardzo wiele przydatnych informacji.

Hale stalowe muszą być zaprojektowane i wykonane przez profesjonalistów, ponieważ tylko w ten sposób można być zupełnie pewnym.

Hale stalowe muszą być zaprojektowane i wykonane przez profesjonalistów.

Ceny hal stalowych są różne i uzależnione od wielu czynników, głównie od ich powierzchni.

Powierzchnia hali stalowej

Przykładowa cena

Do 100 m²

Do 150 tys. zł

Do 200 m²

Do 250 tys. zł

Do 300 m²

Do 300 tys. zł

Do 500 m²

Do 450 tys. zł

Hale stalowe muszą być zaprojektowane i wykonane przez profesjonalistów, ponieważ tylko w ten sposób można być zupełnie pewnym ich stabilności i bezpieczeństwa. Jednocześnie dla inwestora bardzo istotne jest to, by były to konstrukcja trwałe, które przetrwają naprawdę wiele lat intensywnego użytkowania. Aby tak właśnie było, hale stalowe muszą być wykonane z jak najlepszych i jak najtrwalszych materiałów, które jako jedyna takie bezpieczeństwo mogą zagwarantować.

Budowa hal stalowych to dość skomplikowany proces, pełen ważnych elementów i procesów, o których wykonawcy nie mogą zapomnieć. Ważny jest rodzaj konstrukcji, także sposób łączeń, a także zastosowane materiały.

Kluczową sprawą w trakcie budowy hal stalowych jest rodzaj obudowy ścian. Profesjonalne firmy preferują kilka rodzajów:

  • blacha trapezowa i ściana nieocieplona,
  • blacha trapezowa zewnętrzna + wełna mineralna + blacha trapezowa wewnętrzna,
  • płyty warstwowe w układzie pionowym lub poziomym.