Materiały używane do budowy hal stalowych

Jedną z decyzji, którą należy podjąć przy budowie hali stalowej jest wybór materiałów, z których powstanie. Oczywistym jest, że byłoby dobrze, gdyby koszt materiałów był stosunkowo niski, przy jak najwyższej jakości. Jak więc wybrać odpowiednie materiały, spełniające obie te przesłanki jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie doskonale zna Halbud.com.pl , która jest prekursorem w dziedzinie doboru odpowiednich materiałów do budowy każdego rodzaju.

Z czego najlepiej wykonać hale?

Szybkość, solidność i niewysokie koszty budowy hal stalowych może zagwarantować system płyt warstwowych. Po pierwsze oferuje aż trzy rodzaje rdzenia:

Jedną z decyzji, którą należy podjąć przy budowie hali stalowej jest wybór materiałów.

  1. Styropian – generuje niewielki koszt, jest tańsza nawet o 40% od pozostałych rdzeni

  2. Poliuretan – choć ma podobne właściwości do styropianu, jest nieco droższa

  3. Wełna mineralna – zapewnia wysoką odporność ogniową i akustyczną. Jest to najdroższa opcja przy budowie hal stalowych

 

Wszystkie te rodzaje umożliwiają wybór parametrów technicznych, takich jak :

  • Współczynnik cieplny

  • Klasyfikacja ogniowa

  • Współczynnik izolacji akustycznej

 

Budowa hal stalowych z zastosowaniem tego systemu przebiega znacznie szybciej. Poza tym może trwać nieprzerwanie przez cały rok. To z kolei prowadzi do szybszego uzyskiwania korzyści majątkowych z działalności wybudowanej hali. Warto jeszcze wspomnieć, iż budowa hal stalowych w oparciu o system płyt warstwowych nie jest w żadnym wypadku gorsza od tych murowanych. Są równie trwałe, a w niektórych aspektach nawet przewyższają je technologicznie. Nie możemy także zapomnieć o oszczędności czasu, oraz środków na ich budowę.