Wynajem busów czy kupienie samochodu – co jest bardziej opłacalne?

 

„wynajem busów Rzeszów”

Na co lepiej postawić – na kupno samochodu, czy wynajem busów? Dzisiaj w większych miastach takich jak Warszawa, czy Rzeszów nikogo nie dziwi opcja wynajmu busów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „wynajem busów Rzeszów”, żeby pojawiła się propozycja www i wielu innych firm. Pozostaje pytanie – czy opłacalne jest wynajmowanie busów, czy może lepiej po prostu kupić nowy pojazd?

 

 

Typ samochodu Cena wynajmu busów Cena nowego auta
Auto-laweta 2999 zł 198000 zł
Renault Traffic 2799 zł 168000 zł
Peugot Boxer 2799 zł 100000 zł
Citron Berlingo 2299 zł 75000 zł
Citroen Jumper 2599 zł 150000 zł
Chłodnia 3199 zł 205000 zł

 

Oczywiście ktoś powie, że nie musi stawiać na wynajem busów, ponieważ może kupić po prostu używany samochód. Jest jak najbardziej taka możliwość, tylko trzeba się wtedy liczyć z dodatkowymi kosztami związanymi m.in. z koniecznością częstszych napraw. Również wszystkie usterki będą powodowały przerwy w ciągłości pracy, co prowadzi do start finansowych.

 

Natomiast jeżeli skorzystasz z wynajmu busów to zawsze otrzymujesz nowy samochód. Dodatkowo wszystkie koszty (oprócz paliwa) ponosi firma, która od której wynajmujesz samochód. Dlatego coraz częściej większe firmy interesują się taką możliwością. Ona oznacza nie tylko spore oszczędności, które można przeznaczyć na rozwój firmy w innych obszarach, ale również wygodę, w korzystaniu z samochodu.