2 typy siłowników hydraulicznych

W wielu przypadkach urządzenia można podzielić na różne podtypy. Tak samo jest jeżeli chodzi o siłowniki hydrauliczne. Urządzenia jak te dostępne na brydexb.pl/products,silowniki_hydrauliczne_skrecane-1 można podzielić na wiele różnych kategorii, jednak ja w tym artykule skupię się na podziale na dwa główne typy, który jest takim podstawowym podziałem wszystkich siłowników hydraulicznych. Mimo, że jest on bardzo prosty to jednocześnie trafnie dzieli on te urządzenia.

 

Główne typy siłowników hydraulicznych

 

  • Oczywiście sposobów na podział siłowników hydraulicznych jest bardzo dużo.

    Siłowniki jednostronnego działania – są wyposażone w element ruchomy tylko na jednym końcu.

  • Siłowniki dwustronnego działania – jak zapewne domyśla się większość osób są wyposażone w element ruchomy na obu końcach.

 

I to są właśnie dwa podstawowe typy jeżeli chodzi o siłowniki hydrauliczne. Pozornie tak nieistotna zmiana jak ilość ruchomych elementów w rzeczywistości istotnie przekłada się na różnie w pracy poszczególnych typów tych urządzeń, a co za tym idzie na to gdzie są one stosowane. I tak pierwszy typ, ,czyli siłowniki hydrauliczne jednostronnego działania są stosowane między innymi jako podnośniki samochodowe. Natomiast drugi tym siłowników jest wykorzystywany między innymi przez strażaków do otwierania zakleszczonych drzwi pojazdów.

 

Oczywiście sposobów na podział siłowników hydraulicznych jest bardzo dużo, a to tylko jeden z nich, dodatkowo przedstawiony w uproszczony sposób. Jednak mimo wszystko warto przypominać czasem o takich podstawach, ponieważ bez ich znajomości ciężko jest mówić o dalszym rozwoju, będzie on bardzo utrudniony przez brak podstawowej wiedzy. Dobrym punktem wyjściowym jest wiedza o tym jakie są 2 podstawowe siłowniki hydrauliczne.