Jakie są rodzaje naprowadzaczy?

Naprowadzacze to elementy pod względem budowy bardzo proste. Mają prosty kształt i równie proste zastosowanie, w którym po prostu muszą się świetnie sprawdzać. Dzięki http://www.henkar.pl możemy jednak się dowiedzieć, że poszczególne ich modele będą się różniły przede wszystkim pod względami materiału, jaki został użyty do ich wykonania.

Powszechnie dostępne naprowadzacze wykonane są zwykle z pospawanych ze sobą rur salowych.

Powszechnie dostępne naprowadzacze wykonane są zwykle z pospawanych ze sobą rur salowych o różnych średnicach. Mogą mieć one bardzo rożne rozmiary, różne, długości i grubości. Wiele firm wykonuje również naprowadzacze na specjalne zamówienie, w zamówionych przez klienta wymiarach. Czasem można także znaleźć modele wygięte pod dużym kątem, np. 150 stopni. Powierzchnia stalowych rur zostaje zwykle zabezpieczona np. powłoką cynkową.

Naprowadzacze mogą różnić się między sobą pod względem wizualnym. W niektórych miejscach wystarczające będą proste modele w neutralnych kolorach, po prostu ocynkowane i lakierowane na czarny czy szary kolor. Czasem jednak w niektórych miejscach jest potrzeba, aby były one jak najbardziej widoczne, nie tylko w dzień, ale i w nocy. Wtedy zatem można wybrać naprowadzacze lakierowane np. na żółty kolor z namalowanymi jeszcze dodatkowymi, ostrzegawczymi pasami. Takie rozwiązanie zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo.