Jak znaleźć notariusza w Krakowie?

 

W tak dużych miastach jak Wrocław, Kraków bądź też Warszawa bez problemu można znaleźć wielu notariuszy na co dzień zajmujących się wieloma sprawami majątkowymi i innymi. Wielu z nich, podobnie do kulakowscy.pl cieszy się na co dzień bardzo dużym zainteresowaniem, a to oznacza, że zapotrzebowanie na usługi takich osób jest bardzo duże. Wynika ono zresztą z wielu obowiązków prawnych.

 

Jeśli poszukujesz takiej osoby jak właśnie notariusz, Kraków jest miejscem, gdzie z łatwością ją znajdziesz. Zwykle szuka się takiej kancelarii w ściśle określonych przypadkach, takich jak sporządzenie testamentu, aktu własności itp. Bardzo często notariusz – Kraków tu nie jest wyjątkiem – jest potrzebny w trakcie sprzedaży jakiejś działki czy lokalu mieszkalnego. Musi on wtedy wykonać szereg czynności prawnych, które jednak wiążą się z pewnymi kosztami.

 

Rodzaj kosztu związanego z pracą notariusza w Krakowie Cena – notariusz – Kraków – przyklad dla nieruchomości o wartości do 300 tys. zł
Podatek od czynności cywilnoprawnych 6000 zł
Opłata sądowa za wpis własności do Ksiąg Wieczystych 200 zł
Wynagrodzenie notariusza 1185 zł
Taksa notarialna za wypisy aktu notarialnego 240 zł
Podatek VAT 327,75 zł
RAZEM 7952,75 zł

Niektóre z powyższych kosztów, a dokładnie oplata za wpis do Ksiąg Wieczystych oraz taksa notarialna za wypisy aktu notarialnego mają stałą wartość. Pozostałe są uzależnione jedynie od wartości nieruchomości, takiej jak działka budowlana lub lokal mieszkalny, której dotyczy sprzedaż.