Kilka porad dla szukających dobrych fotelików dla dziecka

To wcale nie takie łatwe zadanie, jeżeli podchodzimy do niego z nastawieniem na maksymalną ochronę i komfort dla naszego dziecka. Jednak pracownicy http://www.sklep-tosia.eu/foteliki-samochodowe_d87 foteliki dla dzieci znają bardzo dobrze i doskonale wiedzą jak doradzić rodzicom w podjęciu w tej jakże ważnej decyzji. Decydując się na produkt wysokiej jakości, zapewniamy maluchowi bezpieczeństwo w każdej, nawet bardzo ekstremalnej sytuacji.

Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając fotelik?

  • Na pierwszym miejscu zawsze powinniśmy stawiać bezpieczeństwo dziecka. Dlatego śmiało pytajmy o produkty, które pozytywnie zdały testy ADAC lub inne testy zderzeniowe. Warto również zwrócić uwagę na ofertę fotelików ze skorupą absorbującą siłę zderzenia podczas kolizji, a także na dodatkowe osłony boczne. Specjaliści z branży polecają również montaż tyłem, gdyż uznawany jest za najbezpieczniejszą pozycję dla dziecka. To takie foteliki powinny nas najbardziej zainteresować.
  • Drugą ważną kwestią jest kompatybilność z samochodem. Można to bez problemu sprawdzić samemu lub zapytać w sklepie. Większość fotelików to modele uniwersalne, zdarzają się jednak wyjątki.
  • Warto również zwrócić uwagę na produkty kompatybilne ze stelażem wózka, gdyż możemy zaoszczędzić sporo miejsca w samochodzie.