6 lipca 2017

Nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie w motoryzacji

Rozwój motoryzacji i branży IT jest ze sobą ściśle powiązany i nikogo już dzisiaj nie dziwi system cyfryzacji samochodów. Powszechność urządzeń mobilnych sprzyja wprowadzaniu takich rozwiązań, które integrują się z samochodem i zmieniają go w jeżdżący smartfon. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest konsolidacja samochodu z Internetem.

Rozwój IT wykorzystano również do możliwości otwierania samochodu. Firma Volvo udostępniła swoim klientom cyfrowy klucz – aplikację, umożliwiającą otwieranie i zamykanie oraz rozruch silnika samochodu.

Na naszych drogach coraz częściej można spotkać samochody elektryczne. Po za ceną ich zasadniczą wadą, jest krótki zasiąg i długi czas ładowania. I w tym przypadku technologia daje o sobie znać. Firma Qualcomm pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli na bezprzewodowe ładowanie akumulatorów samochód elektrycznych w trakcie jazdy.

Firma Samsung zaprezentowała nowoczesny system bezpieczeństwa, który w danej chwili, kiedy samochód jest na drodze, używa powiadomień, które mają na celu poprawę stylu jazdy użytkowników samochodu. Ma to na celu między innymi zwiększenie oszczędności zużycia paliwa.